Bio

,,Oliwia jest wysoce utalentowaną i intrygującą artystką, ma bardzo interesującą osobowość. Jest bardzo szybka w poznawaniu nowego repertuaru. Jej wiolonczelowe umiejętności są nieporównywalne pośród jej rówieśników. Doskonała technicznie […], dotykająca dźwiękiem i bardzo złożona, Oliwia wie jak zachwycić publiczność.” – Prof. Konstantin Heidrich.

Oliwia wystąpiła na wielu festiwalach takich jak the Rheingau Music Festival (Kloster Eberbach i Schloss Johannisberg), Merano Music Festival (Kursaal Meran), Francigena International Arts Festival i Festival in Deinem Kiez. Wystąpiła Jako solistka na scenie Elbphilharmonie w Hamburgu, Berlińskiej Fliharmonii, Musikverein Vienna, Tonhalle Maag Zurich, Düsseldorf Robert Schumann Saal, Rotterdam De Doelen, Luxembourg Philharmonie, Gasteig Munich, Victoria Hall Singapore, Theater Casino Zug, Belgrade Madlenianum, Stuttgart New Castle, Dresden Palais im Großen Garten, Resonanzraum Hamburg, Zentrum Paul Klee w Bern, St. John’s Cathedral w Hong Kongu. Oliwia koncertowała z orkiestrami takimi jak Filharmonia Śląska, Słowacka Orkiestra Smyczkowa, Francigena Chamber Orchestra, Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna i wiele innych.

Od 2017 roku Oliwia jest członkinią międzynarodowo uznanej orkiestry smyczkowej – LGT Young Soloists. Razem z zespołem występuje na wydaniach Sony RCA Red Label “Nordic Dream” (2018) oraz “Souvenir” (2019). Na albumy nagrane zostały kolejno “Osiem krótkich utworów, Op. 99, No. 3: III. Souvenir” Jeana Sibeliusa i “Violoncelles, Vibrez!” Giovanniego Sollimy. Oliwia tworzy duet razem z aktywną na scenie międzynarodowej pianistką – Darią Tudor. Jako zaangażowana kameralistka, występowała wraz z kwartetem Sine Nomine w latach 2015-2017, a w sezonie artystycznym 2018/19 jako członkini Eostra String Sextet. Często współpracuje z orkiestrą Eroica Berlin pod batutą Jakoba Lehmanna.

Pośród najważniejszych nagród konkursowych przyznanych Oliwii znajdują się 1. Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Antonio Janigro w Chorwacji, Złota Finalistka na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym i Festiwalu Solistów i Grup Kameralnych SVIREL na Słowenii oraz 1. Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych. Do 2019 roku zdobyła ponad 30 nagród zarówno na scenie narodowej jak i międzynarodowej. Uczestniczyła w wielu festiwalach i jest członkinią wielu uznanych grup muzycznych. Jako część jej aktywności niezwiązanych z występowaniem, Oliwia jest liderem wielu międzynarodowych projektów edukacji muzycznej. Od 2018 roku jest członkinią Agencji TONALiSTEN. Była jednym z 12 aktywnych uczestników akademii TONALi 2018 w Hamburgu w Niemczech.

Obecnym miejscem jej studiów jest Uniwersytet Sztuki w Berlinie w klasie Profesora Konstantina Heidrich. Do jej poprzednich nauczycieli należą Maria Kubisa i Natalia Kurzac-Kotula. Oliwia uczestniczyła w kursach muzycznych takich jak Cello Akademie Rutesheim, Morningside Music Bridge, Mattheiser Academie, Sommerliche Kammermusikakademie Niedersachsen. Uczestniczyła także w lekcjach prowadzonych przez profesorów Jens Peter Maintz, Frans Helmerson, Philippe Muller, Laurence Lesser, Eberhard Feltz, Timora Rosler, Kirill Rodin, Tian Bonian i Jesus Castro-Balbi oraz innych. Jest ona dumną członkinią Scandinavian Cello School pod dyrekcją artystyczną Jacoba Shaw.

Oliwia gra na wyśmienitym włoskim instrumencie o wysokiej wartości artystycznej i historycznej wykonanym przez Paolo Castello. Instrument jest życzliwie wypożyczony jej przez prywatnego sponsora. Wspierają ją fundacje Deutscher Akademischer Austauschdienst i Ad Infinitum Foundation.