LGT Young Soloists

LGT Young Soloists

​Drodzy czytelnicy! Wielkie wieści nadchodzą poniżej (wszystkie wiadomości są w sumie ważne, ale te szczególnie ogrzewają moje serduszko).

Niektórzy z Was mogą wiedzieć, że w maju wzięłam udział w przesłuchaniach do orkiestry LGT Young Soloists. Ot, taka wycieczka do Zurychu. Krótko po audycjach otrzymałam wiadomość z zaproszeniem na wyjazd, na którym miałabym ostatecznie potwierdzić swoje umiejętności. Jestem przeogromnie szczęśliwa, że 23go lipca, po dziesięciu dniach projektu próbnego zostałam przyjęta do orkiestry jako jej pełnoprawna członkini. Naprawdę doceniam to wyróżnienie <3 Podczas projektu miałam szansę rozwijać umiejętności jako muzyk orkiestrowy oraz, co bardzo ważne, jako solistka! Na dwóch koncertach - 22go lipca w pięknej miejscowości w Mattsee koło Salzburga oraz 27go podczas Rheingau Musik Festival wykonałam Passacaglię Händla - Halvorsena razem z nowo poznaną przyjaciółką Lir Vaginski. O naszym występie w Rheingau można przeczytać całkiem spory artykuł na Weltexpresso! Ponadto 23go lipca wykonałam jako solistka Andante Cantabile Piotra Czajkowskiego, które publiczność odebrała bardzo pozytywnie.

Podczas pobytu w Mattsee i Rheingau bardzo związałam się z muzykami LGT Young Soloists. Miłe wspominam naszą wspólną pracę i zabawę (w tym próbę zaśpiewania trzydziestodwójkowej wariacji w Halvorsenie 😉 ) i już nie mogę doczekać się następnego projektu, który startuje jutro!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.