Majowo – czerwcowe wieści

Majowo – czerwcowe wieści

No dobra! Wreszcie wakacje. Co to były za dwa miesiące! Muszę przyznać, że moja sekcja news/blog zarosła przez ten czas grubą warstwą kurzu, ale od tego ma się przecież wolne, żeby takie detale ponaprawiać. Szczególnie, że ostatnio pisanie długaśnych postów, listów i zażaleń stało się moim hobby (oczko dla tych, którzy wiedzą o czym mówię).

W każdym razie, koniec wstępnej gadki – szmatki, przejdźmy do rzeczy! Chciałabym ogłosić, że udało mi się ukończyć Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu z wyróżnieniem. Wreszcie mogę z czystym sumieniem nazywać się absolwentką OSM oraz pełnoprawnym Muzykiem! Ahoj przygodo 😉

Drugą rzeczą, którą chciałabym się z Wami podzielić jest to, że z początkiem października 2017 rozpocznę studia na kierunku gra na instrumencie – wiolonczela i będę baaardzo dużo podróżować. Nie pytajcie ‚jak to zrobisz’, bo żadna dobra odpowiedź nie przychodzi mi do głowy. Z pewnością jednak będę się świetnie bawić! Ostatnio odkryłam, że moim głównym celem w życiu jest nigdy się nie nudzić. Wątpię żeby w przyszłym roku słowo ‚nuda’ przeszło mi przez głowę. Właściwie to pewnie zapomnę co ono oznacza!

W trakcie pobytu w Berlinie odwiedziłam warsztat lutniczy Pana Bastiana Muthesiusa. Gorąco polecam to miejsce wszystkim miłośnikom muzyki historycznej i nie tylko!

Prawie bym zapomniała! Pod koniec maja razem z wiolonczelą wybrałyśmy się na jednodniową wycieczkę do Zurychu i z powrotem. To było szalone, ale spodobało się nam! Jezioro Zuryskie jest prawdziwą pięknością. Co najważniejsze – wycieczka miała również całkiem spory, długodystansowy wpływ na moje muzyczne życie, ale o tym napiszę więcej w kolejnym poście. Fotorelację znajdziecie natomiast poniżej↓

Po zakończeniu okresu egzaminów wstępnych mogę się wreszcie skoncentrować nad programem na nadchodzący Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy im. Dezyderiusza Danczowskiego. Ktoś ma smaczek na odrobinę Haydna? Ja mam!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.