Osiągnięcia

Osiągnięcia solowe:

2019:

• Pierwsza nagroda oraz nagroda specjalna na konkursie Alice Samter w Berlinie wraz z Eostra String Sextet;
• Sesja nagraniowa wraz z LGT Young Soloists – „Violoncelles Vibrez!” Giovanniego Sollimy;
• Podpisanie kontraktu z agencją TONALiSTEN;

2018:

• Nagroda specjalna Paolo Castello podczas konkursu TONALi2018;
• Sesja nagraniowa wraz z LGT Young Soloists w Kościele Jezusa Chrystusa w Berlinie (Sibelius – Souvenir Op. 99 nr 3);

2017:

• 10. Ogólnopolski Konkurs im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu (Finalistka, wyróżnienie oraz tytuł Laureatki);
• Koncert wraz z orkiestrą smyczkową LGT Young Soloists w Bern (J.Haydn – Koncert D-dur);
• Ukończenie z wyróżnieniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu – recital dyplomowy 11.04.2017, Bytom;
• Występ w półfinale Międzynarodowego Konkursu „Young Virtuosos” – Sofia, Bułgaria;
• Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka (P. Tchaikovsky – Wariacje Rococo);

2016:

• Koncert „Z wiolonczelą przez epoki” – biblioteka w Tarnowskich Górach;
• Koncert w Pałacu Królewskim w Warszawie w ramach ceremonii stypendialnej MKiDN;
• XI Międzynarodowy Konkurs im. Antonio Janigro – Porec, Chorwacja (I nagroda);
• Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej – z muzyką poprzez wieki – od renesansu do klasycyzmu – Leżajsk (II nagroda);
• XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Zdzisławy Wojciechowskiej – Bydgoszcz (I nagroda – II nie przyznano);
• „eMuse Online Music Competition” – Ateny, Grecja (I nagroda);
• Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy Centrum Edukacji Artystycznej – Warszawa (II nagroda);
• XII Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków – Rybnik (I nagroda);
• „8 Międznarodowy Konkurs i Festiwal Muzyczny dla Solistów i Zespołów Kameralnych SVIREL w kategorii Intrumenty Smyczkowe (tytuł „Złotej Laureatki Konkursu”);
• Dopuszczenie do letniej międzynarodowej akademii muzycznej „Morningside Music Bridge 2016 Pekin”, Warszawa;
• Makroregionalne Przesłuchania Wiolonczeli i Kontrabasu CEA, Bytom (25/25 pkt);

2015

• Koncert w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, organizowanego przez IPIUM Silesia;
• Koncert z orkiestrą Francingena Chamber Orchestra z okazji XXXIV edycji „Corsanico Festival” w Corsanico, Włochy;
• XV Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego – Łomianki (I nagroda);
• Koncert z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej (A.Kraft – Koncert C-dur cz.I);
• Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Szkół Muzycznych II st. w Warszawie (II nagroda);
• Sesja nagraniowa z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej (M.Bruch – Kol Nidrei);
• XV Konkurs Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. Grażyny Bacewicz w Łodzi (II nagroda);
• XI Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (I nagroda);
• XXXIV Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. (I nagroda);
• III Ogólnopolski Turniej Wiolonczeli i Kontrabasu – Warszawa (I nagroda w grupie starszej);
• I-sze Jesienne Spotkania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w Żywcu (I nagroda);
• XVII Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych – Jawor 2015 (I nagroda);

2014

• Koncert z orkiestrą kameralną Capella Istroploitana (J.Haydn – Koncert D-dur);
• XVIII Międzynarodowy Konkurs im. Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych „Talents for Europe”, Kubin Dolny, Słowacja (I nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora współczesnego);
• XII Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew (III nagroda);
• Koncert z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej (E.Bloch – Schelomo);
• VI Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” (II nagroda);

2013

• XXXIX Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera, Zielona Góra (II nagroda);
• X Konkurs Młodych Wiolonczelistów, Wrocław (III nagroda);
• Koncert w Pałacu Prezydenckim w Bratysławie (Musica Arvenzis);
• XVII Międzynarodowy Konkurs im. Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych „Talents for Europe”, Kubin Dolny, Słowacja (I nagroda i nagroda „Musica Avenzis’);
• III Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg (II nagroda);
• Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia (III nagroda);
• IX Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków, Rybnik (wyróżnienie);

2012

• XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego, Łomianki (II nagroda);
• XVI Międzynarodowy Konkurs im. Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych „Talents for Europe”, Kubin Dolny, Słowacja (II nagroda);
• Udział w Koncercie „Talentów Europy” (J.Haydn Koncert C-dur) w Kubinie Dolnym na Słowacji z towarzyszeniem Słowackiej Orkiestry Kameralnej;

2011

• XV Międzynarodowy Konkurs im. Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych „Talents for Europe”, Kubin Dolny, Słowacja (I nagroda);
• XX Bystrzycki Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I stopnia, Bystrzyca Kłodzka (wyróżnienie);

2010

• X Młodzieżowy Konkurs Wiolonczelowy im. Kazimierza Wiłkomirskiego, Poznań (wyróżnienie);
• VII Świdnicki Konkurs Zespołów Kameralnych z Udziałem Gitary Klasycznej (I nagroda);
• III Ogólnopolski Konkurs „Gitara w Muzyce Kameralnej”, Tychy (II nagroda);

2009

• XIII Międzynarodowy Konkurs im. Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych „Talents for Europe”, Kubin Dolny, Słowacja (III nagroda);
• XIII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów, Kłodzko (wyróżnienie);

2008

• XII Międzynarodowy Konkurs im. Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych „Talents for Europe”, Kubin Dolny, Słowacja (II nagroda);
• II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod artystycznym patronatem „Grupy MoCarta”, Warszawa (nagroda w kategorii ‘najlepsze trio fortepianowe’);
• XII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów, Kłodzko (wyróżnienie);


Nagrody:

2016
• Włączenie do grona stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci;
• Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016;
• Stypendium MKiDN za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016;
• Stypendium Województwa Śląskiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016;
• Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2015/2016;
• Stuart Holland Memorial Award jako uznanie osiągnięć w uczeniu się podczas programu Morningside Music Bridge 2016;

2015

• Wena 2015 – Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia w Dziedzinie Kultury Dla Młodzieży;
• Stypendium MKiDN za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015
• Stypendium Województwa Śląskiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015;
• Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2014/15;
• Wyróżnienie za występ w dwóch zespołach kameralnych na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych II st. w Warszawie;

2014

• Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2013/2014;
• Nagroda za najlepsze wykonanie utworu napisanego w XX lub XXIw na XVIII Międzynarodowym Konkursie im. Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych „Talents for Europe”, Kubin Dolny, Słowacja – 2014;

2013

• Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2012/2013;
• Nagroda „Musica Arvenzis” na XVII Międzynarodowym Konkursie im. Bohdana Warchala w grze na instrumentach smyczkowych „Talents for Europe”, Kubin Dolny, Słowacja – 2013;

2011

• Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2010/2011;

2010

• Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2009/2010;

2009

• Nagroda dla Największej Osobowości Festiwalu na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod artystycznym patronatem „Grupy MoCarta”, Warszawa;
• Nagroda Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2008/2009;


Kursy mistrzowskie i warsztaty:

2017

• Styczeń 2017 – udział w Warsztatach kameralnych KFnrD w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Lusławice;

2016

• Sierpień 2016 – udział w kursach muzycznych w ramach festiwalu „Francingena Arts Festival” w Altopascio (Lucca) we Włoszech w klasie Timory Rosler;
• Lipiec 2016 – udział w 20 edycji programu Morningside Music Bridge w Pekinie w klasie profesorów: Jesus Castro-Balbi, Laurence Lesser, Li Jiwu, Liu Meijuan, Na Mula, Kirill Rodin, Ni Tao, Sophie Shao, Tian Bonian, Wei Yu, Zhu Mu;

2015

• Listopad 2015 – udział w wykładzie merytorycznym „Wybrane zagadnienie dotyczące emisji dźwięku oraz techniki prawej i lewej ręki na przykładach z literatury wiolonczelowej” prowadzonym przez prof. zw. dr hab. Tomasza Strahla;
• Sierpień 2015 – udział w kursach muzycznych w ramach festiwalu „Francingena Arts Festival” w Altopascio (Lucca) we Włoszech w klasie Timory Rosler;
• Sierpień 2015 – udział w kursach orkiestrowych w ramach festiwalu „Francingena Arts Festival” w Altopascio (Lucca) we Włoszech. Nadzór artystyczny: Christian Duindam, Marco Terlizzi, Mikhail Zemtsov, Timora Rosler, Alessandro Barattini;
• Maj 2015 – udział w Polsko – Niemieckim Projekcie „Tradycja i współczesność – muzyka klezmerska i klasyczna – Bytom oraz Bernburg” – OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu oraz Musikschule Bernburg;

2014

• Sierpień 2014 – udział w projekcie „Panufnik znany i zapomniany” Panufnikowi w 100-lecie urodzin jako członkini Śląskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej;
• Lipiec/sierpień 2014- udział w kursach muzycznych w ramach festiwalu „Francingena Arts Festival” w Altopascio (Lucca) we Włoszech w klasie Timory Rosler;
• Lipiec 2014 – udział w kursach muzycznych „Youth Classics” w Rheinau w Szwajcarii w klasie Louise Hopkins;

2013

• Wrzesień 2013 – czerwiec 2015 – udział w projekcie nowoczesnego kształcenia muzycznego w najwyższych standardach europejskich „Europa u Bram” organizowanym przez stowarzyszenie Pro Bono Musicae;
• Wrzesień 2013 – udział w projekcie „Hesistant – Direct, Lutosławskiemu w 100-lecie urodzin” jako członkini Śląskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfomicznej;
• Lipiec 2013 – uczestnictwo w Międzynarodowych Kursach Muzycznych Musica Arvenzis 2013 w Bratysławie, Słowacja, w klasie prof. Timory Rosler;

2010

• Lipiec 2010 – uczestnictwo w Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie w klasie prof. Pawła Głombika;


Koncerty:

• Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka (P. Tchaikovsky – Wariacje Rococo) – marzec 2017;
• Koncert w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w ramach Kursów Muzycznych KFnrD – styczeń 2017;
• Koncert „Z wiolonczelą przez epoki” – biblioteka w Tarnowskich Górach – listopad 2016;
• Koncert w Pałacu Królewskim w Warszawie w ramach ceremonii stypendialnej MKiDN – listopad 2016;
• Koncert w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, organizowanego przez IPIUM Silesia – październik 2015;
• Koncert podczas premiery filmu „Żydzi tarnogórscy. Historia i pamięć” – październik 2015;
• Koncert z orkiestrą Francingena Chamber Orchestra z okazji XXXIV edycji „Corsanico Festival” w Corsanico, Włochy – sierpień 2015r;
• Koncert z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej (A.Kraft – Koncert C-dur cz.I) – kwiecień 2015;
• Koncert z orkiestrą kameralną Capella Istroploitana (J.Haydn – Koncert D-dur) – maj 2014;
• Koncert z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej (E.Bloch – Schelomo) – marzec 2014;
• Koncert w Pałacu Prezydenckim w Bratysławie (Musica Arvenzis) – 2013;
• Udział w Koncercie „Talentów Europy” (J.Haydn Koncert C-dur) w Kubinie Dolnym na Słowacji z towarzyszeniem Słowackiej Orkiestry Kameralnej – 2012;


Inne osiągnięcia:

• Nagranie w ramach projektu Young Classicals – Altopascio, Włochy – sierpień 2016;
• Nagranie studyjne muzyki do filmu „Żydzi tarnogówscy. Historia i pamięć” (org. przez Tarnogórską Fundację Kultury i Sztuki) – kwiecień 2015;
• Sesja nagraniowa z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej (M.Bruch – Kol Nidrei) – luty 2015;