TONALi 2018 – Witten Workshop

TONALi 2018 – Witten Workshop

Ostatnie dni były świetne! Wzięłam udział w Warsztatach w Witten w ramach TONALi Tour, co było naprawdę inspirującym doświadczeniem. Wszystko rozpoczęło się ćwiczeniami swobodnej mowy i „wykładami” z Bachem w roli głównej, które wszyscy uczestnicy zaprezentowali samodzielnie. Nauczyłam się w ramach tej okazji, że powinnam być bardziej pewna siebie mówiąc przed dużą grupą ludzi oraz, że nie powinnam być tak bardzo przejęta stanem mojej znajomości Języka niemieckiego (czy wspomniałam już, że całe Warsztaty były prowadzone po niemiecku? WYZWANIE!). Usłyszałam także bardzo ważne zdanie, które należy mieć na uwadze przygotowując publiczny występ – „uśmierć swoje skarby” (należy je bezpośrednio rozumieć jako: trzymaj się blisko sedna sprawy i nie rozpraszaj siebie i słuchaczy zbyt wieloma pomysłami).

W drugiej połowie warsztatów, razem z mistrzem niemieckiej sceny slamu poetyckiego – Timo Brunke – szlifowaliśmy nasze umiejętności ekspresyjnego wysławiania się, co zaprezentowaliśmy podczas występu dobroczynnego w Gemeinschaftskrankenhaus Witten.

Po Warsztatach, które były także swego rodzaju odprawą przed kolejnymi krokami TONALi Tour, czuję się w pełni przygotowana na wszystkie nadchodzące wyzwania. Co najważniejsze – ostatnie kilka dni dało mi inspirację do bycia kreatywną we wszystkich artystycznych dziedzinach otaczających występy z muzyką klasyczną. Warsztaty nie były ukierunkowane jedynie na bardzo podstawowym aspekcie gry na instrumencie jako takiej, ale dotyczyły wielu istotnych aspektów, które należy brać pod uwagę występując przed współczesnymi widowniami. Teraz czuję energię, która popchnie mnie do jeszcze cięższej pracy z wiolonczelą i darcia strun ile tylko się da! 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.